• EKRANY I FAKTY

70% dzieci w wieku przedszkolnym systematycznie korzysta z tabletów lub smartfonów .(Millward Brown dla FDN, 2015)

26% dzieci do 6 roku życia posiada własne urządzenia mobilne (raport 2015 ”Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce”)

64% dzieci do 6 roku życia w Polsce korzysta z urządzeń mobilnych, z tego 25% codziennie (raport 2015 ”Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce”)

49% rodziców stosuje urządzenie mobilne jako nagrodę (raport 2015 ”Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce”)

60% rodziców, udostępnia dzieciom tablet lub smartfon, żeby zająć się swoimi sprawami. (Millward Brown dla FDN, 2015)

8% pięciolatków ma swój własny tablet. (Raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej 2019r)

97% uczniów w Polsce korzysta z internetu za pomocą smartfona. (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)

Nastolatki posiadają średnio 2-3 konta w mediach społecznościowych (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)

Co piąty uczeń korzysta ze smartfona nałogowo. (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)

W ponad połowie domów nie ma żadnych zasad korzystania ze smartfonów. (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)

Co trzeci uczeń twierdzi, że rodzice nie wiedzą, co robi w internecie. (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)

Co czwarty nastolatek uważa, że nie mógłby liczyć na pomoc rodziców, gdyby napotkał w sieci coś niepokojącego. (Zródło : Fundacja dbam o mój zasięg)