• Charakterystyka placówki

Nasza placówka zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Większość nauczycieli posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Rada Pedagogiczna podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych formach doskonalenia i dokształcania. Zatrudniamy specjalistów: logopedę, terapeutę pedagogicznego i pedagoga specjalnego.

Do  naszego przedszkola uczęszcza 143 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pracujemy w sześciu grupach (oddziałach) od godziny 6.00 do godziny 17.00.

Przedszkole mieści się w budynku dwukondygnacyjnym o zwartej zabudowie przy ulicy Sokolskiej 6. Wokół budynku znajduje się ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci. Ogród usytuowany jest z daleka od ulicy, jest bezpieczny i przyjazny dzieciom. Sale dla dzieci są przestronne, funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt do zabaw i gier. Przedszkole posiada dodatkowe pomieszczenie, w którym odbywają się  zajęcia gimnastyczne oraz logoterapia.

W roku 2001 przedszkole przyjęło imię „Bajkolandia”. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej.

Naszym marzeniem jest spełnianie oczekiwań wychowanków oraz ich rodziców.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Przyjąć za nadrzędną wartość edukacji przedszkolnej wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym oraz tym samym przygotować dziecko do efektywnego korzystania z nauki w szkole.

Stworzyć przedszkole będące wspaniałym miejscem wspólnej zabawy, pracy i rozwoju zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Myśl przewodnia koncepcji to: Przedszkole – mój drugi dom

Wizja koncepcji brzmi:  „Wychowanie przez czytanie”

Bajkolandia to miejsce, w którym każdy przedszkolak czuje się „jak w domu”. Realizowane zadania wychowawczo- dydaktyczno –opiekuńcze  sprzyjają stworzeniu rodzinnej atmosfery, gdzie przedszkolak miło i przyjaźnie spędza czas, odkrywał i wydobywa pozytywną moc książki oraz jest twórczy i osiąga dojrzałość szkolną.