• Nasze tradycje

• Tradycje

KONKURS WIEDZY BAJKOWEJ

Od kilku lat jesteśmy organizatorami miejskiego konkursu wiedzy bajkowej we współpracy z Miejską Biblioteką Filia 18 dla dzieci w wieku przedszkolnym z rudzkich placówek oświatowych. W ten sposób realizujemy naszą wizję misję "Z KSIĄŻKĄ PRZEZ ŚWIAT". Dążymy do tego aby nie tylko dzieci z Bajkolandii , ale z całego miasta pokochały książkę.

KIERMASZE

Do wieloletniej tradycji naszej placówki zaliczyć można organizowanie kiermaszy. Są one szczególnie miłą formą pomocy finansowej, którą placówka przekazuje na rzecz Ośrodka dla niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa. Kiermasze odbywają się dwa razy do roku. Przed świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia. Zgromadzone i sprzedawane przedmioty są wytworem rąk naszych opiekunów,  dziadków, oraz pensjonariuszy Ośrodka dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa".Nasze dzieci bardzo lubią brać w nich udział.

KONKURSY RECYTATORSKIE

Co roku nasze przedszkole organizuje dzielnicowy konkurs recytatorski dla dzieci z przeszkoli dzielnicy Halemba. Zapraszamy laureatów konkursów wewnątrzprzedszkolnych z Miejskiego Przedszkola nr 24, 25,35 39 oraz z przedszkola mieszczacego się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.Uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy oraz nagrody.Dzieci wykazują dużo entuzjazmu i ujawniają swoje talenty aktorskie.

IZBA REGIONALNA

Kolejną tradycją przedszkola są zajęcia w naszej Izbie Regionalnej. Powstała ona w roku 2002 ze zgromadzonych rekwizytów codziennego użytku  charakterystycznych dla śląskiej rodziny.Uroczyste otwarcie Izby Regionalnej miało miejsce w maju 2002 r. podczas Festynu Rodzinnego.Izba Regionalna jest prawdziwą chlubą naszej placówki. Często odbywają się w niej zajęcia dla naszych wychowanków oraz dla zaprzyjaźnionych przedszkoli, które nie posiadają własnej Izby Regionalnej. Nauczycielki opracowały także prezentację multimedialną naszej Izby Regionalnej oraz prezentację "Miasto Ruda Śląska". Placówka nasza w szczególny sposób zajmuje się krzewieniem tradycji śląskich i pielęgnowaniem rodzimej gwary.